Неделя, 29 Март 2015 22:38
Втора победа за Италия на Европейското за девойки

Италия постигна втора победа след като надигра отбора на Гърция с 3:0 гейма (26:16; 25:22; 25:19).

Мачът започна оспорвано до 5:5, след три поредни точки италианките водеха с 8:5 на първото техническо прекъсване. Те продължиха да увеличават преднината си и разликата при втората почивка беше 9 точки – 16:7. Отборът на Марко Менкарели не срещна затруднения и записа първия гейм в своя полза при 25:16.

Гръцкият отбор започна втория гейм с две последователни точки, но италианките успяха да изравнят и дори поведоха с 5:3. Те успяха да запазят водачеството и на първото техническо прекъсване имаха предимство от 3 точки – 8:5. Гръцкия тим успя да затрудни посрещането на италианките и изравни резултат при 10:10. Отборът от Апенините показа по-добра игра в атака и отново взе водачеството и на втората техническа почивка имаха предимство от 4 точки – 16:12. Отборът на Гърция показа силна воля и успя да направи 4 поредни точки в края за 20:22, но не успяха да обърнат резултата в своя полза и загубиха с 22:25.

Третият гейм започна оспорвано, но след 3:3 италианският тим пое нещата в свои ръце и поведе с 5 точки на първото техническо прекъсване – 8:3. Предимството на втората поивка отново бе за отбора от Апенините – 16:9. Момичетата на Йоанис Андреадис успяха да затруднят италианското посрещане, което им апомогна да намалят изоставането си на 17:20. Италианският тим не остави шанс на гъркините и спечели мача с 3:0.