Вторник, 08 Октомври 2013 12:37
КВК ”Габрово” стартира с победа за Купата на CEV

КВК „Габрово” стартира с победа в турнира за купата на CEV. Българите победиха словенския „Волей тийм”- Братислава с 3:0 гейма на 1/16 финал.

В първия гейм „Габрово” поведоха (3:6), но изоставаха на първото техниюеско прекъсване, до второто си бяха върнали преднината. Словенците изравниха при 16:16, но габровци не позвоиха обрат и затвориха гейма в своя полза.

Втория гейм започна равностойно, но след 10та точка българският тим започна да трупа преднина и победи категорично с 15:25.

В началото на третия гейм домакините направиха опит да покажат нещо по-добро и поведоха (5:3), но „Габрово” бързо обърнаха резултата в своя полза и спечелиха и този гейм с 15:25.

Следващата седмица отборът от Братислава гостува на Габрово, а по-добре представилият се отбор продължава напред в турнира – 1/8 финал.