Събота, 04 Януари 2014 02:00
Лъвовете на крачка от Мондиал 2014

Малко по-рано днес от Чехия дойде добрата новина за победата на българския тим над Холандия с 3:0 гейма. Така Лъвовете излязоха на чело в класирането в група I с две победи и 6 точки в актива и са на крачка от спечелването на квота за Световното първенство в Полша.

В първия гейм българите успяха да разконцентрират посрещането на холандците. С добра игра на всички елементи момчетата на Камило Плачи не испуснаха водачеството през цялото време и спокойно затвориха гейма при 25:19. Вторият гейм също започна добре за българския тим, който водеше с 4 точки на първото техническо прекъсване (8:4). След ас на Йосифов и още един добър сервис, който даде възможност на Алексиев да контраатакува Лъвовете водеха с 10:4. Отборът на Холандия успяха да намалят изоставането си на 3 точки до второте техническо прекъсване (16:13), а след това дори поведоха за първи път в мача при 19:18. Холандците бяха и тези, които първи стигнаха до геймбол при 24:22, но Камило Плачи използва правото си на прекъсване, което даде резултат. Лъвовете направиха 3 точки, за да поведат (24:24). Българите получиха възможност да затворят гейма при 25:24, но не успяха. След атака в аут на холандците и блокада на Теодор Тодоров България спечели гейма с 27:25. В третата част българският тим не загуби концентрация нито за секунда и показа много добра игра на сервис и блокада. Така успя бързо да спечели и него при 25:14. Най-резултатен за победата бе Цветан Соколов с 16 точки.