Сряда, 11 Декември 2013 02:00

„Левски“ - „ЦСКА“, вечното дерби, ще бъде финалният мач в турнира за Купа България.

В късния следобед „Левски“ категорично надделяха над „Славия“, дeмонстрирайки самочувствие и по-добра игра на терена. Момичетата на Радослав Бакърджиев победиха с 3:0 гейма (25:10, 25:14, 25:18). Малко по-късно „ЦСКА“ надвиха Марица – град Пловдив. В първия гейм пловдивчанки не успяха да окажат голяма съпротива, но вторият и третият бяха истинско шоу за публиката. След като изоставаха с 4 точки на първото прекъсване Марица – град Пловдив наваксаха и поведоха с 17:12, но след добра серия „ЦСКА“ изравниха и измъкнаха гейма под носа на пловдивчанки (23:25). В третия гейм водачеството отново бе разменяно няколко пъти и отново в края на гейма червените показаха по-здрави нерви и спечелиха мача (21:25). Така утре „ЦСКА“ щe има възможност да защити титлата си срещу вечния си съперник „Левски“. Мачът в утре с 18:00 часа в зала „Христо Ботев“.