Събота, 28 Март 2015 17:31
Италия стартира с победа на Европейското за девойки в Самоков

Италия победи Словения с 3:0 гейма (25:18; 25:12; 25:13) в първия мач в група I на Европейското по волейбол за девойки в Самоков.

Мачът започна по-добре за отбора на Словения, които поведоха с 3 точки - 3:0. На първата техническа почивка предимството отново бе за тях при 8:6. След прекъсването италианките направиха три поредни точки, за да поведат с 9:8. Последва равенство в резултата при 9:9. Играта продължи точка за точка до 13:13, когато 3 поредни за Италия ги изведоха напред на второто техническо прекъсване. След почивката италианките увеличиха преднината си на 20:14, а след три поредни аса на Паола Егону разликата вече беше 9 точки в полза на тима от Апенините. Момичетата от Словения не се отказаха от битката, но все пак загубиха първия гейм при 18:25.

Началото на втория гейм беше по-добро за италианския тим, който поведе с 8:1 точки при първата задължителна почивка. Второто прекъсване дойде при резултат 16:5 за отбора на Италия. Геймът завърши без изненади, след тотална доминация на момичетата на Марко Менчарели и резултат 25:12.

Третият гейм започна оспорвано. Предимството на първото техническо прекъсване бе за отбора на Италия – 8:5. Те успяха да удвоят преднината си до втората почивка, която дойде при резултат  16:10. Момичетата на Олег Горбачов не успяха да променят хода на гейма и италианският тим се поздрави с победата при 25:13.