Неделя, 29 Март 2015 20:52
Сърбия с втора победа на Европейското за девойки

Сърбия постигна втора победа в група I на Европейското първенство за девойки в Самоков. Западните ни съседи надиграха Русия в 4-геймов мач (25:22; 25:18; 24:26; 25:21).

Мачът започна силно за отбора на Сърбия, който успя да поведе с 4 точки до първото техническо прекъсване – 8:4. Момичетата на Йово Цакович продължиха с добрата игра в атака и увеличиха преднината си до втората почивка на 16:9. Руският тим намали своите грешки и успя да стопи изостването си до 2 точки в края – 22:24. Все пак момичетата на Светлана Сафронова не успяха да обърнат резултата и сръбският тим се поздрави с победата след 25:22.

Вторият гейм отново започна по-добре за западните ни съседи, които успяха да поведат с 8:1 до първото задължително прекъсване. Сръбският сервис продължи да тормози руското посрещане и разликата се увеличи на 8 точки - 14:6. Отборът на Русия намали грешките си и успя да настигне съперника, но момичетата не успяха да стигнат до нещо по-голямо и загубиха и втория гейм след 18:25.

Третият гейм започна оспорвано като предимството за сръбския отбор беше само точка при първата почивка -8:7. Тимът на Русия успя да вземе водачеството при 12:10, но след две последователни добри блокади сръбкините успяха да изравнят – 12:12. Рускините успяха отново да натрупат преднина при - 19:16. Играта на сръбския тим бе белязана от много грешки. Рускините поведоха с 24:21 в края, но момичетата на Йово Цакович не се отказаха и успяха да изравнят за 24:24. В крайна сметка сръбкините допуснаха две поредни грешки, които им костваха гейма.

Началото на четвъртата част бе оспорвано. Тимът на Сърбия имаше лек превес – 8:7. Момичетата на Светлана Сафронова успяха да поведат при 12:10, но 5 поредни точки за сръбския отбор обърнаха резултата в тяхна полза. Те успяха да запазят водачеството и на второто техническо прекъсване – 16:13. Руският тим показа добра игра на блокада и успя да изравни резултата при 19:19.След 20:20 сръбкините показаха характер и успяха да поведат с 2 точки – 22:20. При резултат 23:21 две добри блокади осигуриха на отбора на Йово Цакович втора победа.