„Б” отборът на България при жените провежда лагер в Тетевен
16/Май/14 11:47
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

От вчера в Тетевен на лагер е женският  „Б” отбор на България.

НСКВ ще проведе курс за нови съдии по волейбол
16/Май/14 10:39

НСКВ ще проведе курс за нови съдии по волейбол. Началото на курса е на 20.05.2014 г. от 18:00 ч. в спортния център на Технически университет – София.

ЦСКА е шампион при девойките старша възраст
15/Май/14 12:20

ЦСКА спечели титлата при девойките старша възраст след победа с 3:0 (25:22, 25:20, 25:23) над Марица (Пловдив).

По-рано през деня Левски успя да спечели бронзовите медали след победа над Казанлък Волей.

БНТ предава и официалната контрола на националите с Иран
14/Май/14 15:12
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

Българската национална телевизия ще излъчи пряко и втората официална контрола на мъжкия ни национален отбор. Избраниците на Камило Плачи ще премерят сили с Иран в събота от 17,30 ч във варненската зала "Конгресна". Мачът на 17 май ще бъде открит за фенове и журналисти, а цената на билета е 5 лева. Националите ще направят и две съвместни тренировки с иранците, които вече са водени от Слободан Ковач. Доскоро сърбинът бе начело на италианския "Перуджа", който стигна до исторически финал в серия "А1".

Отборът ни ще бъде в пълен състав за предстоящите проверки. Към лагера във Варна вече се присъединиха Валентин Братоев и Виктор Йосифов, а Цветан Соколов се очаква утре.

Съставите на България, Русия, Сърбия и САЩ за Световната лига
14/Май/14 12:38
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

България: Георги Братоев (Локомотив Харков), Венцислав Трифонов ( Марек), Златан Йорданов ( Сен Назер), Мартин Божилов (Марек), Иван Латунов (Левски), Данаил Милушев (Тулуза), Бранимир Грозданов (ЦСКА), Тодор Скримов (Латина), Добромир Димитров (Габрово), Валентин Братоев (Фрийдрихсхафен), Георги Сеганов (ЦСКА), Виктор Йосифов (Фрийдрихсхафен), Теодор Салпаров (Лион), Венцислав Рагин (Монтана), Тодор Алексиев (Газпром), Симеон Александръв (Левски), Николай Пенчев(Ресовиа), Николай Николов (Матин Варна), Цветан Соколов (Тренто), Венелин Каданков (Марек), Красимир Георгиев (ЦСКА), Чоно Пенчев (Пирин).

Треньор: Камило Плачи

Русия: Дмитрий Ковалев (Прикамие), Сергей Макаров (Кузбас), Николай Апаликов (Зенит), Тарас Хтей (Белогорие), Сергей Гранкин (Динамо), Евгени Сивожелев (Зенит), Николай Павлов (Губерниа), Денис Бирюков (Динамо), Алексей Спиридонов (Факел), Сергей Савин (Губерния), Алексей Остапенко (Губерния), Артем Смоляр (Газпром), Дмитрий Мусерски (Белогорие), Артем Волвич (Локомотив), Дмитрий Илиниех (Белогорие), Алексей Вербов (Зенит), Максим Михалков (Зенит), Алексей Родичев (Газпром), Максим Жигалов (Белогорие), Артем Ермаков (Динамо), Валентин Голубев (Локомотив), Денис Земченок (Динамо Краснодар).

Треньор: Андрей Воронков

Сърбия: Никола Ковачевич (Верона), Урош Ковачевич (Модена), Марко Ивович (Париж Волей), Неманя Петрич (Перуджа), Владо Петкович (Урмиа), Филип Стоилович (Цървена Звезда), Драган Станкович (Мачерата), Милан Катич (Войводина), Никола Йовович (Фрийдрихсхафен), Милош Никич (Губерния), Михайло Митич (Перуджа), Деян Радич (Войводина), Душан Петкович (Цълвена Звезда), Александър Атанасявич (Перуджа), Саша Старович (Латина), Алекса Бърдович (Белшатов), Невен Майстрович (Партизан), Марко Подрашчанин (Мачерата), Никола Росич (Лугано), Сречко Лисинац (Берлин), Петър Кръсманович (Кладово), Александър Околич (Цървена Звезда).

Треньор: Игор Колакович

САЩ: Матю Андерсън (Зенит), Шон Рууни (Хансае), Тейлър Сандер (BYU), Дейвид Лий (Шанхай), Райън Амерман, Пол Лотман (Ресовиа), Кавика Шоджи (Берлин), Уилям Приди, Мърфи Трой (Сен Назар), Антонио Чиарели, Мика Кристенсон (Университет на Южна Калифорния), Ръсел Холмс (Истанбул ББСК), Ваафути Тавана (Тулуза), Джефри Менцел (Маасейк), Карсън Кларк, Дъстин Уатън (Насау), Максуел Холт (Динамо Москва), Гарет Муагутутиа (Конак Спор), Алфредо Рефт, Дейвид Смит (Тур), Джеймс Шоу (Университет Станфорд), Ерик Шоджи (Тирол).

Треньор: Джон Спироу