(0 гласа)
България с нова драматична загуба на Евроволей 2015 в Пловдив и Самоков
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

България допусна трета поредна загуба на европейското първенство за девойки до 18 години. Този път младите „лъвиците“ паднаха от състава на Полша с 1:3 (25:27, 25:27, 25:23, 16:25) в мач,  който спокойно можеха да спечелят с 3:1 или 3:0. Почти през целия двубой играта на двата тима бе на приливи и отливи и 3 от геймовете завършиха само с 2 точки разлика.

Началото бе повече от ужасяващо за момичетата, водени от Радослав Бакърджиев, като Полша поведе с 9:0 след груби грешки на нашите. След това обаче играта се изравни, като дори националките ни достигнаха своите противнички при 22-та точка. Геймът продължи точка за точка, а в края му полякините показаха по-здрави нерви за крайното 27:25.

Във втория гейм българките успяха да поведат и на моменти разликата нарастваше до 4-5 точки в полза на нашите момичета. Все пак двата отбора стигнаха до изравняване след 20-та точка, но полякините успяха да измъкнат драматично успеха отново с 27:25.

Едва в третата част, подкрепяни от публиката в залата на Пловдивския университет, нашите момичета заиграха по-смело и натрупаха аванс, който бяха на път да изпуснат в края на гейма. Полякините успяха да наваксат 3 точки, но хубава атака на нашия диагонал Кръстева затвори гейма – 25:23.

Вместо да използват психологическото си предимство от спечеления гейм, в играта на българките настъпи необясним срив. Волейболистките от Полша се възползваха максимално от този факт и набързо натрупаха преднина от 5 точки, която в края на гейма стана дори 9 за крайното 25:16 и 3:1 за Полша.

Прочетена 367 пъти Последно променена в Понеделник, 30 Март 2015 23:05