Събота, 23 Май 2015 14:16
България надигра Сърбия с 3:2 и във втората контрола (Статистика)

Българският национален отбор по волейбол за мъже победи Сърбия с 3:2 (23:25, 25:23, 20:25, 25:17, 13:15) и във втората контрола между двата отбора, която се игра днес сутринта в белградската зала „Вождовац“, пред около 300 зрители. Двубоят продължи 115 минути, а селекционерът на нашия тим Пламен Константинов направи една промяна в стартовия състав, който в петък отново надигра западните ни съседи със същия резултат. Като посрещач на мястото на Николай Пенчев в игра влезе Станислав Петков, който остана на полето през цялото време и заби 17 точки (60% в атака, 39% позитивно и 6% отлично посрещане). Иначе на поста разпределител старши-треньорът отново гласува доверие на Любомир Агонцев, като диагонал започна Владо Николов, центрове Виктор Йосифов и Теодор Тодоров, посрещачи Тодор Скримов и Станислав Петков, а като либеро стартира Теодор Салпаров.

Най-резултатен в срещата с 24 точки отново стана опитният Владо Николов (59% в атака). 11 точки пък добави Мирослав Градинаров, който се появи на игрището във втория гейм и остана в игра до края.

Единствените състезатели, които не взеха участие в проверката бяха диагоналът Данаил Милушев и центърът Мартин Палийски.

Двубоите срещу Сърбия бяха генерална репетиция преди първите мачове на тима от Световната лига, които са срещу Канада на 30 и 31 май в „Арена Ботевград“.

Припомняме, че днес от 17:30 часа в столичната зала „Христо Ботев“ отборът, който ще участва на Европейските игри в Баку, ще изиграе контрола с Гърция.