(0 гласа)
Девойките на България биха Румъния с 3:1 в първата контрола
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

Националният отбор на  България за девойки-старша възраст победи Румъния в контролна среща, завършила при резултат  3:1 гейма.

В първия гейм възпитаничките на ст.треньора Петър Дочев спечелиха с 25:23, но във втория отстъпиха на своите съпернички от северната ни съседка с 18:25. Младите български лъвици  затвориха третия сет с точкова разлика от 11 пункта при резултат 25:14. Българският тим нямаше проблеми в четвъртата част от двубоя като геймът завърши  25:21.

Отборите на България и Румъния изиграха и пети гейм, в който българските волейболистки отстъпиха при резултат 13:25. В тази последна част от двубоя ст.треньорът Петър Дочев заложи на резервите.

Най-резултатна за България стана Мирослава Паскова с 25 точки за петте гейма. Втора по резултатност с 15 пункта пък е Гергана Димитрова- капитан на българския тим.

Либерото на България Жана Тодорова регистрира 52% позитивно посрещане.

Българките демонстрираха добра игра на блокада, като завършиха с общо 12 блока на своята сметка. От своя страна, румънките се отличиха с 6.

Предстоят още две контролни срещи между отборите на България и Румъния. Мачовете ще се играят отново в зала „Арена Самоков”, на 17-ти април с начален час 18:00ч. и 18-ти април, с начален час 10:00ч.

Приятелските двубои срещу тима на Румъния са част от подготовката на българските девойки  за предстоящата Европейска квалификация.

От 24-ти до 26-ти април България ще посрещне в гр. Самоков отборите на Русия, Австрия и Азербайджан в спор за европейската квота.

Прочетена 640 пъти Последно променена в Четвъртък, 17 Април 2014 21:40