Петък, 29 Април 2016 17:11
"Добруджа 07" е първият финалист за Купа България Ефбет 2016!
Снимка: start-photo.bg

„Добруджа 07“ (Добрич) е първият финалист за Купа България Ефбет 2016! Шампионите победиха „Монтана Волей“ с 3:1 (25:21, 25:22, 22:25, 25:18) в изключително качествен полуфинал, който се игра пред почти пълни трибуни в зала „Младост“ в Бургас. Момчетата на Мирослав Живков владееха инициативата и имаха предимство в резултата през по-голяма част от двубоя. Единствено в третия гейм нервите взеха връх в полето на „добруджанци“, а опитните състезатели на „Монтана Волей“, сред които националите Тодор Алексиев и Теодор Тодоров не изпуснаха открилата се възможност и се възползваха по най-добрия начин от ситуацията, за да измъкнат гейма с 25:22. В четвъртата част волейболистите от Добрич върнаха спокойствието в своите действие и затвориха мача с 3:1 след 25:18.

Така „Добруджа 07“ стигна до двубоя за трофея и ще има шанс да запише златен дубъл през този сезон. „Зелените“ ще се изправят срещу победителя от втория полуфинал между „Нефтохимик 2010“ (Бургас) и „Марек Юнион-Ивкони“ (Дупница). Двубоят между двата тима започва в 18:00 ч. и ще бъде предаван пряко по БНТ. Големият финал е в събота от 17:30 ч.