Петък, 29 Април 2016 20:48
"Нефтохимик 2010" се класира за финала след драма срещу "Марек Юнион-Ивкони"

„Нефтохимик 2010“ (Бургас) спечели битката с „Марек Юнион-Ивкони“ (Дупница) с 3:2 (25:21, 25:22, 31:33, 23:25, 16:14) и се класира за финала на Купа България Ефбет 2016! Зрителите в  препълнената зала „Младост“ в Бургас станаха свидетели на истински полуфинален трилър с куп напрегнати моменти, множество обрати и волейбол от най-високо ниво.

Домакините поведоха с 2:0 гейма, но четирикратните шампиони от Дупница спасиха 4 мачбола в третата част, основно благодарение на своя диагонал Цветан Соколов, който изигра страхотен мач. От другата страна на мрежата същото направи и Николай Учиков, който бе основен реализатор за своя тим. В четвъртия гейм бургазлии започнаха по-добре, но момчетата на Найден Найденов отново обърнаха резултата и вкараха двубоя в тайбрек след 25:23. Именно в решителната пета част настъпи и кулминацията. Напрежението и нервите взеха връх, а това накара първия съдия на двубоя Александър Виналиев да покаже три червени картона. В крайна сметка играчите на Петър Дочев останаха по-спокойни и затвориха мача след 16:14, и над 2 часа и 30 минути игра.

Така „Нефтохимик 2010“ стигна до двубоя за трофея, където ще се изправи срещу шампиона „Добруджа 07“ (Добрич), който в първия полуфинал днес победи „Монтана Волей“ с 3:1. Големият финал е в събота от 17:30 ч. в зала „Младост“ и ще бъде излъчен на живо по БНТ.