Събота, 30 Април 2016 20:00
"Нефтохимик 2010" е носителят на Купа България Ефбет 2016!
Снимка: start-photo.bg

„Нефтохимик 2010“ (Бургас) е носителят на Купа България Ефбет 2016! На финала домакините победиха защитаващия титлата си „Добруджа 07“ (Добрич) с 3:1 (25:23, 19:25, 25:18, 25:16) пред пълни трибуни в зала „Младост“ в Бургас! След изключтелно равностойни първи два гейма, класата и опита на бургазлии се оказаха решаващи в третия и четвъртия, което бе достатъчно титлата за първи път от 8 години насам да отиде в морския град!

Така момчетата на Петър Дочев завършиха сезона по най-добрия начин, след като по-рано се окичиха със сребърните медали в Суперлигата. С успеха днес „Нефтохимик 2010“ взе и реванш от „добруджанци“ за загубената плейофна полуфинална серия в първенството.

Волейболистите от Добрич също изпращат страхотна кампания. След историческата първа титла в Суперлигата „зелените“ показаха отличен волейбол и в мачовете за Купата, но на финала се изправиха срещу изключително опитния и класен „Нефтохимик 2010“, за който много силно играха националите Николай Учиков, Николай Николов и Теодор Салпаров.