Четвъртък, 24 Април 2014 18:51
Категорично 3:0 за девойките на България срещу Азербайджан

Българският национален отбор за девойки (старша възраст) записа убедителна победа с 3:0 в първия си мач от Европейската квалификация в гр. Самоков.

Момичетата на Петър Дочев не срещнаха никакви трудности и затвориха мача за по-малко от час и половина игра.

В първия гейм България откри резултата за 4-0. Българките запазиха предимството си и първото техническо прекъсване дойде при резултат 8-5.   Мирослава Паскова и Гергана Димитрова демонстрираха добра форма и резултатът стана 11-7. При 12-7 ст.треньорът на Азербайджан Вугар Алиев взе тайм аут,но това не помогна и българките увеличиха резултата за 13-7.

По време на второто техническо прекъсване резултатът беше 16-10 за България след отлична атака през центъра на Йоана Атанасова.

Българките показаха по-добра игра на мрежата и съвсем резонно резултатът „набъбна” на 21-14 в тяхна полза. Паскова затвори гейма с атака от зона 4 за 25-15.

Aзербайджан откри резултата във втория гейм, а играта тръгна точка за точка. При 3-3  капитанката на Азербайджан показа добра игра и резултатът стана 6-6. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8-6 за домакините след добър сервис на Шахпазова.

Две последователни точки за Азербайджан направиха резултата  8-8. Добра игра на блок от страна на българките направи три-точкова разлика. Българките показаха добро посрещане и игра в атака, а капитанката на тима Гергана Димитрова направи серия от точки. Второто техническо прекъсване дойде при 16-10.

След добро посрещане на либерото на България Жана Тодорова точковата разлика дори нараснаха на 17-10. При 18-10 Алиев взе тайм аут.

Азербайджанките показаха нервна игра,а от своя страна българките бяха отлични на блокада.  Българките „полетяха” и резултатът стана потресаващ за 22-11.

Дочев изкара титулярките , а България затвори сета при 25-15 след атака в аут на Азербайджан.

България откри резултата в третия сет в отсъствието на повечето от титулярките. Азербайджан демонстрира лоша игра в  посрещане на Азербайджан. Българките  поведоха при 5-0, когато Алиев поиска техническо прекъсване. Това помогна и неговите възпитанички изравниха за 5-5 . Въпреки това първото техническо прекъсване дойде при резултат8-7 за България. Второто беше при резултат 16-11. В този момент от мача изглеждаше, че волейболистките от Азербайджан са се прибрали във „волейболната битка”. Българките направиха огромна точкова разлика (23-13) и в крайна сметка затвориха гейма при 25-15, а с това и мача за 3:0.

За България най-резултатна стана  Вангелия Рачковска с 12 точки, а за Азербайджан 8 точки отбеляза Юлия Пшаничняк.

В другия двубой от днешния ден Русия надигра също с чисто 3:0 Австрия.

Прочетена 656 пъти Последно променена в Четвъртък, 24 Април 2014 21:24