Четвъртък, 23 Юни 2016 23:27
България загуби от Иран в Световната лига

Мъжкият национален отбор на България отстъпи на Иран с 1:3 (25:18, 20:25, 23:25, 20:25) в първи мач от група F1, от втория турнир на Световната лига, който се провежда в зала "Пионир" в Белград. С това волейболистите ни записаха четвърта загуба от началото на прстижната надпревара.

Тимът ни започна без Тодор Скримов, който бе записан за мача като либеро. Както е известно, нападателят се контузи по време на мача с Русия преди няколко дни и все още не е готов за игра.

Селекционерът Пламен Константинов заложи на следния стартов състав: Георги Сеганов - Цветан Соколов, Виктор Йосифов (капитан) - Светослав Гоцев, Николай Пенчев - Методи Ананиев, Владислав Иванов (либеро).

Националите отбелязаха добро начало, като спечелиха първия гейм, но след това бе допуснат пълен обрат в мача.

Реализатор за победата на Иран бе Мохамаджавад Манавинежад с 21 точки (1 блокада, 2 аса), а за България Цветан Соколов завърши с 19 (1 блокада).

Във втория си мач от група F1 България среща домакина Сърбия, а двубоят е на 24 юни от 20:00 ч (б.в), като ще бъде предаван пряко по БНТ.