(0 гласа)
Николай Пенчев с атака срещу тройната блокада на Сърбия.
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

Мъжкият ни национален отбор по волейбол загуби от Сърбия с 1:3 (18:25, 25:21, 19:25, 23:25)във втория си мач от Световната лига в Белград. „Лъвовете“ изиграха много силен втори гейм, който спечелиха с 25:21. В четвъртата част момчетата на Пламен Константинов имаха предимство от две точки при 19:17, но със силен сервис домакините затрудниха посрещането на „трикольорите“ и записаха 5-и пореден успех в най-комерсиалната надпревара след 23:25 в този гейм.

SerbiasUrosKovacevicattacksBulgariasGeorgiSeganov

(Урош Ковачевич с успешна атака по правата срещу единичния блок на разпределителя Георги Сеганов.)

Пореден силен двубой за тима ни изигра диагоналът Цветан Соколов, който стана топреализатор с 21 точки. Завърналият се на полето след контузия в глезена Тодор Скримов добави 12 точки. В основата на успеха за западните ни съседи бе Урош Ковачевич, който завърши с 18 точки.

В следващия си мач в зала „Пионир“ България излиза срещу Бразилия. Сблъсъкът е в събота от 16:50 ч. и ще бъде предаван на живо по БНТ.