Неделя, 24 Юли 2016 11:41
България загуби първата контрола с Турция след тайбрек

Женският национален отбор до 22 години загуби от Турция с 2:3 (29:31, 18:25, 25:16, 25:19, 11:15) в първата контрола между двата тима, която се игра в столичната зала "Христо Ботев".

Волейболистките водени от селекционера Николай Иванов загубиха първите два гейма, но успяха да се върнат в мача и да вкарат двубоя в тайбрек, в който отстъпиха с 11:15.

Впечатление направи и много добрата физическа форма, в която се намират младите “лъвици” след лагера на високопланинската база Белмекен.

За домакините отличен мач изигра капитанът Гергана Димитрова, която реализира 23 точки (1 ас).

Мирослава Паскова остана със 17 (2 блокади, 3 аса).

Топреализатор в двубоя стана Ханде Баладин с 24 точки (3 блокади, 40 % в атака).

Срещата с Турция е част от подготовката на тима за световната квалификация във Врънячка баня през следващата седмица.

Днес от 17:00 ч. отново в зала “Христо Ботев” България излиза срещу южните ни съседи във втора проверка.

Прочетена 449 пъти Последно променена в Неделя, 24 Юли 2016 11:49