Вторник, 30 Август 2016 21:29
България загуби с 0:3 от Франция в последната си контрола преди Евроволей 2016.

Българският национален отбор за мъже под 20 години загуби от Франция с 0:3 (18:25, 24:26, 19:25) в последната си контрола преди началото на Евроволей 2016, което ще се проведе в Пловдив и Варна от 2-и до 10-и септември.

Двата тима изиграха и допълнителен 4-и гейм, в който младите „лъвове“ се наложиха с 26:24.

Най-резултатен за „трикольорите“ бе диагоналът Радослав Парапунов, който заби 14 точки. Георги Михалев завърши с 10, а Ивайло Иванов добави 6.

Селекционерът на тима Владимир Николов направи няколко промени в състава, който победи „петлите“ с 3:1 в първата проверка. Бившият диагонал даде почивка на капитана на тима Пламен Шекерджиев, а в игра не се появиха още либерото Станислав Драмов и Мартин Павлов. В сряда ще стане ясен окончателният състав на националния отбор за шампионата на Стария континент, като 4 от състезателите, които взеха участие в двата мача с Франция ще отпаднат от групата.

България започва участието си на Евроволей 2016 с двубой срещу Украйна. Срещата в зала „Колодрума“ е в петък от 17:30 ч.

Прочетена 315 пъти Последно променена в Вторник, 30 Август 2016 21:35