Четвъртък, 12 Януари 2017 21:03
Националите под 19 години стартираха с победа на европейската квалификация в София

Националният отбор по волейбол на България за младежи под 19 години победи Дания с 3:1 (18:25, 30:28, 25:13, 25:20) в първия си мач от предварителна група G на европейската квалификация, която се играе в столичната зала „Христо Ботев“.

С това националите ни, водени от Христо Райчев, стартираха с успех в надпреварата и направиха първа стъпка за спечелване на първото място и директна квота за Евроволей 2017.

Селекционерът Христо Райчев заложи на следния стартов състав: Константин Нечев, Георги Петров, Стоян Димитров, Иван Панков, Аспарух Аспарухов, Петър Шойков, либера - Симеон Топузлиев, Борислав Костов (Светослав Иванов, Димо Димов, Добрин Василев).

Младите ни ловове не успяха да стартират подобаващо и в първия гейм играха ролята на догонващ. Обрат настъпи във втората част, когато тимът ни засили сервиса си и бе равностоен съперник. В решителните минути волейболистите ни показаха борбен дух и устойчивост и измъкнаха частта с 30:28, а с това изравниха играта 1:1 гейма. Това бе преломен момент, като в третата и в четвъртата част националите ни диктуваха играта изцяло- Те взимаха аванс, поддържаха го и постигнаха важен успех, само с един загубен гейм.

BUL Unoshi U19 2017

Реализатор за победата на България стана Иван Панков с 19 точки. Георги Петров и Аспарух Аспарухов добавиха по 13 точки за успеха.

Статистика от мача вижте тук.

В другия мач от нашата група Беларус победи Грузия с 3:0 (25:13, 25:14, 25:21).

В петъчния ден, 13 януари тимът на България почива. Следващият двубой на „лъвовете“ е в събота, 14 януари, когато момчетата ни се изправят срещу Грузия от 17:30 ч

Прочетена 350 пъти Последно променена в Четвъртък, 12 Януари 2017 21:11