Неделя, 16 Април 2017 13:05
Елица Василева и Динамо (Казан) спечелиха втория по сила европейски турнир - за Купата на ЦЕВ

Българската националка и капитанка на представителния ни волейболен тим Елица Василева спечели втория по сила европейски турнир – за Купата на ЦЕВ.

Родната представителка и нейният отбор Динамо (Казан) надиграха като гости италианския Унет Ямамай (Бусто Арсицио) във втория мач-реванш между двата тима от финала на турнира . Това стана след драматичен обрат от 0:2 до 3:2 (23:25, 16:25, 25:12, 25:21, 15:12) пред близо 3500 зрители в "ПалаЯмамай".

След успеха у дома в Казан с 3:1 гейма, Динамо се нуждаеше от само два гейма на италианска земя. Домакините от Бусто Арсицио повдоха с 2:0 и бяха близо до вкарване на срещата в златен гейм, но не успяха. Съставът на Динамо изригна и в третия гейм остави домакините на 12 точки. Последва истински възход, в който гостенките бяха повече от убедителни, а  след 126 минути игра руският тим триумфира след 15:12 в тайбрека.

214058 810 9732 GA

Елица Василева игра в първите четири гейма и отбеляза 8 точки (1 ас, 28 % в нападение), но изнесе тежестта в посрещане на тима си с 57 % позитивно и 30 % перфектно (от 56 топки само 3 грешки). С 19 точки се отличи съотборничката й Ирина Воронкова (2 аса, 2 блокади, 43 % в атака).

Топ реализатор в мача стана звездата на Унет Ямамай - Валентина Диуф, която заби 22 точки (1 ас, 2 блокади, 50 % в атака).

Статистика от мача вижте тук.

214058 810 9744 GA

За Динамо това е трети международен трофей след титлата от Шампионската лига през сезон 2013/14 и Купата от Световното клубно първенство през същата година.

Прочетена 428 пъти Последно променена в Неделя, 16 Април 2017 13:27