Вторник, 18 Юли 2017 12:28
Българският национален отбор по волейбол за момичета под 16 години ще започне участието си на домашното Европейско първенство в София и Самоков с двубой срещу Италия.

Българският национален отбор по волейбол за момичета под 16 години ще започне участието си на домашното Европейско първенство в София и Самоков с двубой срещу Италия. Срещата от Група 1 на турнира е на 21-и юли, от 17:30 ч., в столичната зала "Христо Ботев". Останалите съперници на най-малките ни волейболистки в този поток на турнира са Гърция, Холандия, Дания и Финландия.
В Група 2 са Русия, Турция, Беларус, Румъния, Белгия и Чехия. Домакин на сблъсъците между тези отбори ще бъде "Арена Самоков".

За полуфиналите на турнира ще се класират първите два тима от двете групи. Тези, които завършат на 3-о и 4-о място ще спорят за позициите от 5-а до 8-а в крайното класиране на шампионата.