Вторник, 25 Юли 2017 21:01
България с трета победа на Евроволей U16

Националният отбор на България по волейбол за девойки под 16 години записа трета поредна победа на Европейското първенство в София и Самоков. В четвъртия си двубой от група I в столичната зала "Христо Ботев" младите момичета на селекционера Стоян Гунчев надиграха чисто Дания с 3:0 (25:20, 26:24, 25:18).

България имаше превес през първия и третия гейм, когато нашите успяха да надделеят с разлика. По-големи проблеми тимът ни имаш през втората част,  в която волейболистките ни направиха страхотен обрат. Съперничките диктуваха играта, като на моменти ни водеха с пет точки (20:15). При 23:21 за Дания обаче, силният сервис на нашите разколеба посрещането на противника, като националките ни стопиха пасива си и изравниха. В решителните минути България се наложи с 26:24, като това бе преломния момент в мача.

175902 KBA 4364

Топ реализатор с 19 точки бе Александра Георгиева (1 ас, 62 % в нападение), а Мария Йорданова добави 18 (2 аса, 53 % в атака).

Статистика от мача вижте тук.

Така "лъвиците" имат едно поражение, три победи и 9 точки, като са на второ ясто във временото класиране. Тимът на Холандия загуби от Италия с 0:3 гейма, като допусна първо поражение в групата. Двата съпреника са с еднакъв актив, но България изпреварва Холандия за втората позиция в таблицата.

Временно класиране в двете груупи на Евроволей вижте тук.

На 26 юли е последният мач на България от груповата фаза, срещу тима на Холандия, от 20:00 ч.

Прочетена 1232 пъти Последно променена в Сряда, 26 Юли 2017 11:36