Събота, 29 Юли 2017 18:00
България с бронзовите отличия на Европейското първенство U16!

Националният отбор по волейбол на България завърши със страхотен успех участието си на Европейското първенство в София и Самоков, като спечели бронзовите отличия в шампионата.

В малкия финал на надпреварата волейболистките ни, водени от треньора Стоян Гунчев надиграха Беларус с 3:2 (20:25, 25:16, 25:14, 20:25, 15:13) след петгеймова драма. Така родните представителки приключиха на трето място в крайното класиране на първото по рода си Европейско първенство за тази възраст, а волейболистките на Беларус заеха почетната четвърта позиция в подреждането.

144619 KBA 9114

Двубоят бе изпълнен с обрати и оспорвана игра, като напрежението си оказа влияние и на двете страни. Нашите момичета обаче показаха характер и воля за успех, като не се предадоха докрай. След равенството 2:2 гейма, в петата решителна част играта бе напълно равностойна до последно. В решителните минути обаче при 13:13, волейболистките ни устояха на напрежението и наложиха волята си, като спечелиха тайбрека, а с това и изковаха и крайната победа, която ни нареди сред медалистите на Евроволей.

163902 KBA 9765

Реализатор за победата на България стана Александра Георгиева с 27 точки. Мария Йорданова добави 25 точки за победата.

Статистика от мача можете да видите тук.