Четвъртък, 14 Септември 2017 19:25
България много близо до полуфинал на Световното първенство в Словения

Националният отбор за девойки под 23 години е на крачка от класиране на полуфиналите на Световното първенство в Любляна! Тимът ни постигна четвърта поредна победа в Група В, след като надигра категорично защитаващия титлата си Бразилия с 4:0 (15:10, 15:5, 16:14, 15:9). С този успех младите "Лъвици" оглавиха класирането в групата с четири победи и актив от 11 точки.

Временно класиране преди последния мач от групата днес между Турция и Япония.

1464

Най-резултатна за невероятната победа над Бразилия стана Гергана Димитрова с 11 точки (1 блокада). Силен мач изигра и Мария Данчева, която добави 10 (2 блокади, 3 аса). За Бразилия Лорен Тейшера реализира 10 точки (2 блокади, 1 ас).

В петък,15-и септември, България излиза срещу Турция в последен двубой от груповата фаза, който започва в 18:00 ч.б.в. Бразилия се изправя срещу Куба три часа по-късно. При победа на прекия ни конкурент Турция над Япония, за да са сигурни полуфиналистки, националките ни се нуждаят от поне три спечелени гейма в мача срещу туркините.