Сряда, 13 Декември 2017 21:04
Разпределителката Кристина Гунчева отбеляза 13 точки в мача срещу КСМ (Търговище)

Волейболистките на Левски отстъпиха на ЦСМ (Търговище) с 1:3 (15:25, 25:27, 27:25,  17:25 ) в първия мач между двата тима от 1/16-финалите на третия по сила европейски турнир – за Купата на Претендентите (Challenge cup), който се игра в столичната зала „Христо Ботев“. Реваншът е на 9 януари в румънския град Търговище, като „сините“ се нуждаят от победа с 3:0 или 3:1 за да докарат мача до Златен гейм.

Треньорът Радослав Бакърджиев започна със следния състав: Кристина Гунчева, Мирослава Паскова, Вангелия Вангелис, Моника Кръстева, Деница Димитрова,  Катрин Димитрова, либеро Кристияна Петрова (Виктория Иванова, Мария Йорданова, Зорница Янева)

Гостенките бяха по-класният тим, като в състава им имаше цели осем чужденки, сред които бразилка и американка. Въпреки това волейболистките на „сините“ показаха, че могат да се борят и  равностойни на такъв съперник, като малко не им достигна да докарат срещата до тайбрек. Левскарките пропуснаха тази възможност във втората част, когато имаха геймбол, не не успяха да спечелят. Те взеха третата част на мача, но след това за повече нямаха сила и отстъпиха на съперниците, като направиха достоен мач срещу румънките.

С най-голям актив за Левски бе Моника Кръстева с 25 точки. Страхотен мач за своя тим направи разпределителката Кристина Гунчева, която завърши с 13 точки!

Реализатор за победата на Търговище стана капитанката Милагрос Колар с 21 точки.