Сряда, 21 Февруари 2018 12:07
Волейболистките от женския национален отбор Добриана Рабаджиева и Христина Русева и клубният им отбор Галатасарай (Истанбул) постигнаха четвърта победа в най-престижния евротурнир - Шампионската лига.

Волейболистките от женския национален отбор Добриана Рабаджиева и Христина Русева и клубният им отбор Галатасарай (Истанбул) постигнаха четвърта победа в най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Турският гранд надигра Динамо (Москва) с 3:1 (19:25, 25:22, 25:15, 25:21) в 5-и двубой от надпреварата.

Доби Рабаджиева изигра много добър мач и завърши трета по резултатност с 14 точки (4 аса, 3 блокади). Хриси Русева добави 6 точки (2 блокади). Топреализатор бе Шиниъд Джак с 18 точки (2 аса, 6 блокади!). За Динамо Наталия Гончарова завърши със 17 точки (3 аса).

Така Галатасарай се изкачи на лидерската позиция с 12 точки (4 победи, 1 загуба), Динамо е на трето място с 4 точки (1 успех, 4 поражения).

Последният мач на Рабаджиева и Русева е на 27 февруари (сряда), срещу Вакъфбанк (Истанбул).