Петък, 08 Август 2014 20:34
Девойките на България с лесно 3-0 срещу Македония

Девойките на България записаха поредна победа на Балканиадата в Сърбия.

Днес младите български лъвици се справиха без проблем с връстничките си от Македония. Възпитаничките на ст.треньора Петър Дочев лесно победиха  противника с 3-0 гейма.

България убедително поведе в двубоя с 1-0 след като в първия сет спечели с 25:12.

Във втората част македонките се опитаха да затруднят българките, но въпреки това нашите волейболистки затвориха гейма при резултат 25:23.

С 11-точкова разлика в полза на България пък приключи третия сет - 25:14.

За лъвиците най-много точки отбеляза Вангелия Рачковска- 16. 10 добави Ивета Станчулова.

Капитанът Гергана Димитрова, както и Мирослава Паскова, се появиха в игра само в първия сет, след което им беше дадена почивка.

Българският национален отбор - девойки старша възраст, се намира на втора позиция във временното класиране с 12 точки. Утре българките се изправят срещу отбора на домакините от Сърбия.