Неделя, 17 Август 2014 09:05
Младежите загубиха от Сърбия, ще спорят за бронза

Националният отбор по волейбол за младежи претърпя поражение с 1-3 гейма от Сърбия на Балканиадата, провеждаща се в македонския град Виница и ще спори за бронзовите отличия на турнира.

След като в груповата фаза постигнаха две победи над Босна и Херцеговина и Македония, снощи момчетата на Николай Желязков не успяха да се справят със сръбските си връстници по пътя към финала.

Младите лъвове тръгнаха добре в мача, след като спечелиха първия гейм с 25-23. Във втория отстъпиха с 23-25, а в третия силите им стигнаха за 20-25 в полза на Сърбия. Нищо не се промени и в четвъртия гейм, който сърбите затвориха в своя полза при 25-18.

За България най-резултатен стана Велизар Чернокожев с 15 точки. Красимир Георгиев добави 11.