Неделя, 13 Май 2018 21:52
Диагоналът на националния отбор Цветан Соколов и неговият клуб „Кучине Лубе“ (Чивитанова) останаха на точка от спечелването на най-престижния европейски турнир – Шампионската лига.

Диагоналът на националния отбор Цветан Соколов и неговият клуб „Кучине Лубе“ (Чивитанова) останаха на точка от спечелването на най-престижния европейски турнир – Шампионската лига. В спиращ дъха финал италианският гранд отстъпи на домакина „Зенит“ (Казан) с 2-3 (27-29, 25-18, 25-23, 23-25, 15-17), който продължи над 2 часа и 30 минути.

Соколов и съотборниците му бяха много близо да напълно заслужен триумф, като в заключителния тайбрек първи достигнаха до мачбол при 14-13. Водени от Вилфредо Леон, който беше неудържим и реализира 33 точки за успеха „Зенит“ успя да направи обрат и да се поздрави с рекорден четвърти пореден трофей в надпреварата.

За италианския тим най-резултатен стана именно българският диагонал. Соколов изигра феноменален мач и завърши с 29 точки (62% в атака). За победителите Максим Михайлов добави 24.

Статистика от срещата може да видите тук.

По-рано в мача за бронзовите медали „Сър Сейфти Конрад“ (Перуджа) надигра „Закса“ с 3-2.