Неделя, 10 Юни 2018 08:51
Волейболистите на България взеха гейм на Полша, но не успяха да запишат крайната победа Снимка: ФИВБ

Националният отбор на България отстъпи отстъпи на Полша 1:3 (21:25, 26:24, 18:25,19:25) в последния си мач от група 10 във Волейболната лига на нациите. С това родните представители останаха само с една победа над домакина Япония на турнира Осака, след две загуби от Италия и Полша.

В този мач Пламен Константинов започна с промени в стартовия състав, а до края на мача даде шанс на почти всички волейболисти. Във втория гейм на игрището се появи Боян Йорданов. Диагоналът не беше влизал в игра от 25 май при победата срещу Китай. Лъвовете успяха да спечелят и изравнят резултата в геймовете 1:1. В следващите две части обаче поляците отново надделяха и волейболистите ни останаха само с един спечелен гейм.

Най-резултатен за успеха на Полша беше Давид Конярски с 18 точки, а Бартош Кволек добави 17 точки.

За България с най-голям актив бе Розалин Пенчев с 15 точки, Боян Йорданов завърши с 13, а Николай Пенчев добави 12 точки.

Bulgariasteamcelebratesapoint 2

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 3, Николай Учиков 2, Николай Пенчев 12, Розалин Пенчев 15, Светослав Гоцев 9, Алекс Грозданов 6 - Петър Каракашев-либеро (Боян Йорданов 13, Валентин Братоев 1, Димитър Маринков 2, Илия Петков, Добромир димитров)

Старши треньор: Пламен Константинов

ПОЛША: Фабиан Джизга 3, Давид Конарски 18, Бартош Кволек 17, Бартош Беднож 5, Пьотър Новаковски 8, Бартоломей Лемански 4 - Павел Заторски-либеро (Артур Шалпук 4, Лукаш Качмарек 1, Дамиан Шулц 1, Александър Сливка, Марчин Коменда)

Старши треньор: Витал Хайнен