Неделя, 14 Септември 2014 10:01
България със загуба 0-3 от Куба

Мъжкият национален отбор по волейбол допусна пето поражение на провеждащото се в Полша Световно първнество, след като отстъпи на Куба с 0-3 гейма (23:25; 18:25; 28:30). Днес от 17:40ч. българско време възпитаниците на Пламен Константинов ще изиграят последния си мач на форума, като техен противник ще е отборът на Финландия.

В мача срещу Куба българският тим не успя да намери отговор на кубинските атаки, а липсата на стабилно представяне на  сервис беше елементът, който допринесе за чистата загуба.

В началото на първия гейм кубинците имаха проблеми в посрещането, но постепенно влязоха в ритъм. От друга страна, българските волейболисти пък не съумяха да бъдат отлични в атака. Куба се възползва от нашите грешки и спечели тази  част при 23:25, след като преди това беше взела лидерството при 20:17, но при 23:23 допусна изравняване.

Още в първите минути на втория сет  Куба направи четири точкова разлика и първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:4 за нашите опоненти. В игра се появи разпределителят Добромир Димитров, а Цветан Соколов също се опита да помогне на своя тим. Въпреки това кубинците продължиха да  трупат разлика (16:9) и в крайна сметка затвориха сета при 25:18.

Единствено в третия гейм волейболните фенове станаха свидетели на по-оспорвана битка. Българският тим водеше в гейма (16:13; 19:15), но след това допусна изравняване (21:21; 23:23). Въпреки че Лъвовете имаха поредица от възможности да спечелят тази част, те не успяха да използват максимално добре шансовете си. При първия си геймбол кубинците обаче направиха това и затвориха при 30:28 в своя полза, а с това и спечелиха двубоя.