Четвъртък, 13 Септември 2018 23:24
България не успя да се противопостави на Иран

България изпусна възможност за обрат и загуби с 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 19:25) от Иран втория си мач от световното първенство по волейбол за мъже във Варна пред 5000 зрители в зала "Конгресна" в Двореца на културата и спорта.

Играчите на Пламен Константинов започнаха много нервно и след 12 непредизвикани грешки загубиха първия гейм с 22:25. България отстъпи и във втория с 20:25. След изоставането националите се активизираха и с помощта от публиката възвърнаха увереност. Спечелиха третия гейм с 25:22 и дадоха надежда за обрат. При 13:12 за "лъвовете" в четвъртата част при приземяване травма получи Тодор Скримов. Неговото излизане се отрази, а няколко грешки в края на гейма доведоха до победа за шампиона на Азиатските игри през тази година с 3:1.

България е на трето място в Група D от първата фаза с победа и загуба. На първите две места са Полша и Иран. В петък (14 септември) от 20.30 часа България посреща Пуерто Рико във Варна.