Неделя, 16 Септември 2018 23:42
Холандия надигра Франция с 3:2 гейма и поднесе нова изненада на световното
Холандия надигра Франция с 3:2 гейма и поднесе нова изненада на световното Снимка: www.fivb.org

Холандия продължава с големите изненади, като надигра Франция 3:2 (23:25, 19:25 25:21 25:23, 15:13) в четвъртия си мач от група В в Русе, на световното първенство по волейбол в България и Италия.

С това "лалетата" записаха трета победа в този поток и напълно завързаха възела на интригата в тази група за крайното класиране. След този успех Холандия вече е на втора позиция и с 8 точки, като измести от там Франция, която е с две победи, две загуби и 8 точки. Водач продължава да е Канада с три победи и 9 точки, Бразилия е на четвърта позиция с две победи, една загуба и 5 точки.

Най-резултатен бе Нимир Абдел-Азиз с 31 точки (1 блокада, 4 аса), Мартен Ван Гардерен завърши с 12 точки. За Франция Стефан Бойер приключи с 21 точки (4 блокади, 1 ас), звездата Ървин Нгапет реализира 17 точки (1 блокада).

France Men Holand 2018 1

Първи успех на световното отбеляза отборът на Египет, който надигра Китай с 3:1 (28:26, 26:24, 17:25, 25:21). Състезателите на Мохамед Ибрахим се оказаха по-добри в ключовите моменти на срещата от Китай и заслужено триумфираха.

Капитанът на Египет Ахмед Абделхай заби 23 точки за успеха на тима си, а Ахмед Шафик добави още 14 точки. За Китай Жиан Чжуан стана най-резултатен в мача с 28 точки.

Egypt 2018

Утре, 17 септември Холандия играе срещу Египет в 17:00 ч.,  Бразилия среща Канада от 20:30 ч, а Франция почива.