Вторник, 18 Септември 2018 21:55
Иран победи Финландия с 3:2 гейма и завърши с успех във Варна
Иран победи Финландия с 3:2 гейма и завърши с успех във Варна Снимка: volleyball.bg

Иран завърши с победа в група D във Варна от Световното първенство по волейбол в България и Италия. Азиатският тим надделя в последния си мач в групата много трудно над отбора на Финландия с 3:2 (25:19, 22:25, 23:25, 25:23, 15:12) в първи мач за деня в зала „Конгресна“.

С това Иран заема временно втора позиция в класирането в групата В, преди мача на България с Полша, който е последен от програмата. В класирането начело е Полша с 12 точки от 4 мача и 12:2 геймово съотношение. Втори е тимът на Иран с 4 победи, една загуба и 11 точки с геймово съотношение 12:7, а трети България с 3 победи, една загуба и 9 точки и 10:3 съотношение на геймовете. Финландия завърши на четвъртото място с две победи, три загуби и 6 точки в актива си при геймово съотношение 9:12. Отборът на Куба е пета с 1 победа, 4 загуби и 3 точки в актива си при геймово съотношение 6:13. На последното място в групата остана тимът на Пуерто Рико, който инкасира 5 загуби и завърши с 1 точка и геймово съотношение 3:15.

Последната среща в групата е от 20.30 часа между отборите на България и Полша.