Сряда, 19 Септември 2018 07:30
Бразилия спечели групата в Русе

Бразилия спечели първото място в крайното класираве н група В в Русе, от световното първенство по волейбол за мъже в България и Италия. Представителите на „селесао“ надиграха Китай с 3:0 (25:21, 25:22, 25:17) в "Арена Монбат" и отбелязаха триумф в последната си креща. С това състезатеите на селекционера Ренан дел Зотто записаха четвърта победа, като с една загуба и 11 точки изпревариха Холандия и спечелиха групата. С това те ще играят в Италия в четвъртфиналната фаза, като отпътуват за Болоня.

Франция надигра Канада с 3:1 (25:22, 25:21, 22:25, 25:17 ) в последния си мач от група В в Русе на световното първенство по волейбол в България и Италия. С това представителите на „петлите“ записаха трета победа в групата, като с две загуби и 11 точки завършиха на трето място в крайното класиране. След поражението Канада отстъпи позиции и заърши на четвърто място с три победи, две загуби и 9 точки.

Реализатор за победата на Франция стана Ървин Нгапет с 22 точки. Съотборникът му Жан Патри добави 10 точки за успеха. За Канада най-резултатен бе Николас Хоаг с 15 точки.

France Men Canada 2018

С това класиране Франция ще играе на четвъртфиналната фаза във Варна. Тимът на Кадана ще пътува за София и ще бъде съперник на България.