Вторник, 13 Ноември 2018 15:18
Националката Елица Василева се завърна на терена с победа
Националката Елица Василева се завърна на терена с победа Снимка: Savino Del Bene Volley Scandicci
Националката Елица Василева, която дълго време се възстановява от операция в рамото, отново се завърна в игра, като през настоящия сезон се подвизава в италианското първенство.

Василева дебютира за новия си отбор Савино Дел Бене (Скандичи) с категоричната победа у дома над Клуб Италия (Рим), където се подготвят младите надежди на Италия, с 3:0 (25:19, 25:12, 25:21) в мач от четвъртия кръг на първенството.

45872884 1420668411397132 192536546291744768 o

Българската националка влезе за Скандичи във втория гейм на мястото на американката Анни Мичем и остана в игра до края. Ели Василева се включи много добре и завърши с актив от 6 точки (1 блок, 83% ефективност в атака и 100% позитивно посрещане).

45863269 1420669088063731 8104670890337239040 o

Най-полезна за домакините пък бе шведката Изабел Хаак с 12 точки (1 блок, 2 аса и 43% ефективност в атака) за победата. За тима на Клуб Италия Силвия Нуакалор реализира 15 точки.

След този успех Скандичи заема трето място във временното класиране с 3 победи, 1 загуба и 9 точки, колкото има и четвъртият в таблицата Поми (Казалмаджоре). В следващия си мач волейболистките на Скандичи са домакини именно на Казалмаджоре. Срещата е на 18 ноември (неделя) от 18:00 часа българско време.