Събота, 04 Октомври 2014 23:26
България с категорично 3-0 срещу Казахстан

Женският ни национален отбор по волейбол записа категорична победа с 3-0 гейма срещу  Казахстан. Възпитаничките на Владимир Кузюткин не срещнаха сериозна съпротива в мача, като само в първия гейм имаше лека интрига. В останалите две части Лъвиците контролираха изцяло случващото се на игрището и не позволиха на опонентките си да ръководят играта.

Стартов състав: Диана Ненова, Добриана Рабаджиева, Елица  Василева, Страшимира Филипова, Емилия Николова, Цветелина Заркова, Мария Филипова (л).

ПЪРВИ ГЕЙМ: в първите минути звездата на Казахстан Татяна Мудритская поведе своя тим след добри изяви в атака, докато съотборничките й бяха безупречни в защита. Ето как, по време на първото технческо прекъсване в гейма казахстанските волейболистки водеха с 8-5. България изравни при 8-8 и ст.треньорът на Казахстан Александър Гутор взе тайм аут. Лъвиците обаче постепенно намериха своя ритъм и второто техническо прекъсване дойде в наша полза при 16-13. Сервисът на Мудритская затрудни българското посрещане и нашите противнички изравниха  резултата – 16:16. Отлична Страшимира Филипова обаче направи разликата в гейма  и спечелихме при 25-22.

ВТОРИ ГЕЙМ: след като сервисът на Добриана Рабаджиева разколеба казахстанското посрещане, при 5-1 в наша полза Гутор поиска тайм аут.  Въпреки това по време на първото техническо прекъсване  вече водехме с 5 точки разлика (8-3).  Преднината ни стана още –по- голяма и по време на второто техническо вече водехме в резултата с 16-7. При 22-14 ст.треньорът на Казахстан отново поиска тайм аут в опит да върне силите на своите възпитанички.  Това обаче не помогна и българските волейболистки затвориха при 25-15.

ТРЕТИ ГЕЙМ: Отново имахме лидерство по време на първото прекъсване в гейма при 8-6.  Гутор взе тайм аут при 14-10 след като неговите възпитанички не съумяха да намерят отговор на българските атаки. Второто техническо прекъсване в сета дойде при резултат 16-11 в наша полза. Без никакви проблеми Лъвиците  спечелиха гейма при 25-13, след което се поздравиха и с крайната победа.

След края на мача капитанът на България Страшимира Филипова беше наградена с наградата Лелла Павароти – отличие за най-забележителен играч в двубоя.