Сряда, 05 Декември 2018 20:43
Волейболистките на Левски отбелязаха втора загуба от чешкия Простейов за купата на ЦЕВ Снимка: cev.lu

Волейболистките на Левски загубиха от чешкия Простейов с 0:3 (14:25, 17:25, 15:25) в мача-реванш от 1/16-финалите на втория по сила европейски турнир – за купата на ЦЕВ. С това „сините“ отбелязаха втора загуба, като отпадат от по-нататъшна надпревара.

В първите два гейма левскарките не успяха да се противопоставят на домакините, като чехкините имаха водеща роля на терена и спечелиха частите с разлика. В третия гейм „сините“ показаха повече възможности, като започнаха да диктуват играта и поведоха с 11:7. Предимството им продължи само до средата на гейма, след което домакините изравниха играта. До края на мача Простейов не допусна повече обрати, отново наложи волята си и затвори и третия гейм, като спечели мача с чиста победа.

Реализатор за домакините стана Хелена Норка с 18 точки (5 блокади). За Левски най-резултатна бе Мария Йорданова с 11 точки (1 ас). Елена Бечева приключи с 10 точки.

Официалната статистика на ЦЕВ от мача можете да видите тук.