Петък, 11 Януари 2019 15:28
Добруджа 07 е първият полуфиналист за Купата на България
Добруджа 07 е първият полуфиналист за Купата на България Снимка: ВК Хебър

Отборът на Добруджа 07 (Добрич) е първият полуфиналист в турнира за Купата на България по волейбол за мъже. Добруджанци победиха пирин (Разлог) с 3:1 (21:25, 25:21, 25:22, 25:20) в първия четвъртфинален двубой от финалнатафаза на турнира, която се провежда в зала „Васил Левски“ в Пазарджик.

Съставът от Добрич загуби първия гейм, след като поведе с 8:3 и 16:11. Волейболистите на Пирин направиха страхотен обрат до 19:16. Това бе преломен момент и представителите на Разлог спечелиха първата част.

От тук насетне Добружа 07 все нещата в свои ръце и не допусна повече изненади. Момчетата на Пламен Христов имаха водеща роля на терена през следващите три части и се наложиха, като спечелиха крайната победа само с един загубен гейм.

46122

Пирин: Николай Манчев, Йордан Желязков, Благовест Катранджиев, Георги Елчинов, Петър Бъчваров, Костадин Гаджанов - Николай Колев-либеро (Любослав Телкийски, Денис Нилсън)

Старши треньор: Мирослав Живков

Добруджа: Александър Мжиелски, Велизар Чернокожев, Галин Николов, Игор Анотюк, Денис Чавдаров, Светослав Арнаудов - Николай Тодоров (Александър Кордев, Виктор Костадинов)

Старши треньор: Пламен Христов

На полуфиналите тимът на Добруджа 07 очаква победителят от мача между ЦСКА и Нефтохимик. Полуфиналните сблъсъци са на 12 януари от 15:30 и 18:30 ч.