Сряда, 13 Февруари 2019 20:59
Волейболистките на Раковски надиграха ЦСКА след петгеймова битка с 3:2 за Купата Снимка: haskovo.info

Четири двубоя от четвъртфиналите за Купата на България при жените се изиграха в сряда, 13 февруари. В три от срещите нямаше изненади. Носителят на трофея Марица (Пловдив) започна с бърз успех, като се наложи над Перун (Варна) с 3:0 гейма за 47 минути игра. Чисти победи на старта записаха и съставите на Берое (Стара Загора) и Левски.

Най-драматичният мач бе в димитровградската зала „Младост“, като волейболистките на Раковски надиграха като домакини ЦСКА след оспорвана и битка с 3:2 (25:16, 25:18 , 15: 25, 23:25, 16:14 ) в първия мач между двата тима.

Така димитровградчанки се наложиха на свой терен в най-интересния сблъсък от предварителния етап. Реваншът е на 27 февруари в столичната зала „Васил Симов“. В този етап се играе на разменено гостуване, като победителите от четвъртфиналите са класират за финалната четворка в надпреварата.

Раковски поведе с 2:0 гейма, но ЦСКА направи обрат и изравни играта до решителен тайбрек. В него напрежението бе докрай, а драмата бе пълна. ЦСКА поведе с 11:6, но не успя да затвори гейма в соя полза. Последва обрат и домакините изравниха при 12:12. „Червените“ отново поведоха с 14:13, но не успяха да реализират финалния акорд. Волейболистките на Раковски показаха страхотен характер, като устояха на напрежението и преклониха гостите с 16:14, а с това се поздравиха и с крайния успех.

Всички резултати резултати от първите четвъртфиналини срещи за Купата на България

Левски – Славия 3:0 (27:25, 25:10, 25:16)

Берое (Стара Загора) – Казанлък 3:0 (25:23, 25:11, 25:16)

Марица (Пловдив) – Перун (Варна) 3:0 (25:11, 25:5, 25:7)

Раковски (Димитровград) – ЦСКА 3:2 (25:16, 25:18 , 15: 25, 23:25, 16:14)

Реваншите са на 27 февруари. Победителите от двойките оформят финална четворка за Купата на България.