Четвъртък, 14 Февруари 2019 13:22
Нефтохимик надигра гръцкия Олимпиакос с 3:1 гейма в първия мач от 1/4-финалите за Купата на ЦЕВ Снимка: cev.lu
Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) гостуват на гръцкия Олимпиакос (Атина) с родния национал Тодор Алексиев в редиците си, в мач-реванш от 1/4-финалите на втория по сила европейски турнир – за купата на ЦЕВ. Двубоят е знес, 14 февруари, от 17:00 ч. в зала „Мелина Меркури Рентис“ в Пирея.

В първата среща между двата тима, съставът на Нефтохимик надигра съперника с 3:1 гейма, пред пълни трибуни в бургаската зала „Младост“. Сега българският шампион се нуждае от два спечелени гейма за да продължи на полуфинал в турнира. При евентуална загуба с 1:3 или 0:3, ще се достигне до решителен Златен гейм, който ще бъде на гръцка земя. Победителят от него ще продължи напред в турнира.

На полуфинала на Купата на ЦЕВ, крайният победител от двойката Нефтохимик - Олимпиакос ще се изправи срещу италинския Тренто.