Четвъртък, 11 Април 2019 12:09
Цветан Соколов и Лубе се класираха за финал в Шампионската лига
Цветан Соколов и Лубе се класираха за финал в Шампионската лига Снимка: Lube Volley
Националът Цветан Соколов и неговият тим Кучине Лубе Чивитанова се класираха за финал в най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Вицешампионите на Италия победиха категорично като домакини Скра (Белхатув) с 3:0 (25:15, 25:20, 27:25) в полуфинален мач-реванш от надпреварата, изигран в "Еуросуоле Форум". В първата среща Лубе се наложи над съперника също с 3:0 гейма.  Така волейболистите на Лубе достигат до спора за титлата за втора поредна година.

Цветан Соколов бе на терена и в трите гейма, като завърши с 10 точки (1 ас, 2 блокади) за успеха на тима си. Толкова добави и капитанът Драган Станкович (2 блокади). Най-резулаттен бе Османи Хуанторена с 12 точки (92% в атака). За Скра Мариуш Влазли завърши с 11 точки.

В битката за трофея в Шампионската лига Лубе ще срещне Зенит (Казан), срещу когото се изправи и миналата година на финала. Тогава Соколов и съотборниците му отстъпиха с 2:3 гейма и приключиха със сребърните медали.