Петък, 26 Април 2019 09:56
България U16 започна с победа над Дания в евроквалификацията в Стара Загора
България U16 започна с победа над Дания в евроквалификацията в Стара Загора Снимка: cev.lu

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 16 години, воден от Теодора Бечева и Деян Боюклиев, тръгна с успех в квалификацията за европейско първенство, която се провежда в зала „Иван Вазов“ в Стара Загора. Родните волейболистки се наложиха над Дания с 3:1 (25:12, 25:13, 19:25, 25:11) в първия си мач от група Е от надпреварата.

В първите две части българските момичета доминираха над съперника и затвориха бързо частите с голяма разлика. В третия гейм националките ни водеха до 19:16, след гостенките успяха да направят обрат сслед серия от сервис и спечелиха, като намалиха резултата 1:2.  В четвърта част обаче нашите показаха, че са по-добрият тим, отново диктуваха играта и записаха крайната победа.

Най-резултатни бяха Маргарита Узунова и Ивайла Чавдарова с по 11 точки (2 аса) (4 аса, 2 блокади). За скандинавките Фрида Майнке Лио приключи с 9 точки (1 ас).

191115 KBON8040

В първия мач от програмата за деня Холандия надигра Беларус с 3:0 (25:18, 25:14, 25:18) и е лидер в класирането след първия ден.

България заема втората позиция в таблицата с 3 точки, Дания е на трето място с 0 точки.

Във втория си мач, днес, 26 април България среща Холандия от 18:30 ч.