Събота, 27 Април 2019 20:49
България U16 завърши с успех на европейската квалификация в Стара Загора
България U16 завърши с успех на европейската квалификация в Стара Загора Снимка: cev.lu

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 16 години, който е воден от Теодора Бечева и Диян Боюклиев завърши по достоен начин участието си на европейската квалификация в Стара Загора. Младите ни националки се наложиханад Беларус с 3:2 (22:25, 25:18, 25:22, 16:25, 15:9) в последния си двубой от група Е на надпреварата.

След размяна на геймове и оспорвана игра, в тайбрека домакините имаха водеща роля, като наложиха волята си в петия гейм и за радост на публиката и феновете, които ги подкрепяха в зала „Иван Вазов“ се поздравиха с крайната победа, която бе за престиж.

Въпреки успеха българските волйболистки останаха втори в класирането на групата с 2 победи, 1 загуба и 5 точки, като не успяха да се класират за европейското първенство. Победител е Холандия с три победи от три мача, като тимът на „лалетата“ продължава на Евроволей 2019.

thumbnail KBON4169

Беларус приключи на третата позиция в таблицата с 4 точки (1 успех, 2 поражения). Последен остана тимът на Дания без успех на турнира.

Най-резултатна бе Виолета Бъчварова с 23 точки (4 аса, 3 блокади), 12 добави Виктория Коева (1 ас). За Беларус Мархарита Хайшун приключи с 13 точки (1 ас), с толкова се разписа и Любов Светник (2 аса).