Понеделник, 29 Април 2019 14:28
Волейболистите на Шомон са близо до финал във Франция
Волейболистите на Шомон са близо до финал във Франция Снимка: Chaumont Volley-Ball 52 Haute-Marne

Националът Мартин Атанасов и неговият отбор Шомон, който е воден от селекционера на България Силвано Пранди са на победа от класиране на финал във френското първенство. Волейболистите на Шомон надиграха категорично у дома Ажаксио с 3:0 (25:22, 25:18, 26:24) в първия двубой от полуфиналите плейофи, игран пред около 1000 зрители в зала "Жан Масон".

Така Шомон поведе в плейофната серия с 1-0 победи. Играе се до 2 успеха от 3 мача. Втората среща между двата тима от серията е в четвъртък (2 май) от 21:00 часа българско време в Ажаксио.

Мартин Атанасов не бе титуляр за своя тим, но се появи за кратко в игра в третия гейм. Най-полезен за Шомон бе Жулиен Уинкелмюлер с 15 точки (45% ефективност в атака), а словашкият посрещач Матей Патак добави още 11 точки (2 блока, 64% ефективност в атака и 64% позитивно посрещане) за победата. За тима на Ажаксио босненецът Милан Пепич се отчете с 16 точки.