Неделя, 07 Юли 2019 00:51
България се изправя срещу Гърция в спор за титлата на Балканиадата U17 в София
България се изправя срещу Гърция в спор за титлата на Балканиадата U17 в София Снимка: volleyball.bg

Националите на България под 17 години, които са водени от Мартин Стоев, ще се изправят срещу Гърция в битката за титлата на Балканиадата в София.

Двубоят ще е втори мач между двата тима в турнира, след като те играха веднъж в груповата фаза, като волейболистите на България надиграха Гърция с 3:1 за първото място в своя поток.

Днес се изиграха двата полуфинала в надпреварата. Младите "лъвове" надиграха категорично Турция с 3:0 гейма. В другия полуфинал Гърция надигра Румъния с 3:1 (21:25, 29:27, 26:24, 25:20) и си осигури място на финала.

Спорът за титлата е днес, 7 юли, от 19:00 ч. в столичната зала „Христо Ботев“. Двубоят за бронзовите медали е от 17:00 ч.

Два часа по-рано (15:00 ч.) е срещата за петото място - между Сърбия и Молдова.