Събота, 27 Юли 2019 14:06
Девойките на България U18 завършиха на осмо място на олимпийския фестивал в Баку Снимка: БОК

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 18 години, който е воден от Димо Тонев, завърши на осмо място на европейския младежки олимпийски фестивал в Баку. Младите ни националки отстъпиха на Украйна с 0:3 (18:25, 23:25, 21:25) в двубоя за седмото място и по този начин оформиха осмицата в класирането на престижната надпревара. Тимът на Украйна приключи на седма позиция.

На финала на турнира в Баку тимът на Русия победи Румъния с 3:1 гейма. Така волейболистките на „Сборная“ спечелиха титлата, а румънките останаха със сребърните отличия.

В спора за трето място Италия се наложи над Турция с 3:1 гейма. С това представителките на „Скуадра адзура“ завършиха с бронзовите отличия, а Турция оформи финалната четворка в Баку.

Резултати и класиране на младежкия олимпийски фестивал вижте тук.