Четвъртък, 05 Септември 2019 22:09
Националите ни победиха Беларус с 3:1 гейма
Националите ни победиха Беларус с 3:1 гейма Снимка: volleyball.bg
Мъжкият ни национален отбор спечели първата си контролна среща в Талин. Волейболистите на Силвано Пранди сe справиха с 3:1 срещу Беларус, като след четвъртата част се изигра още един гейм, отново спечелен от нашите.
За първи път в игра се появи Тодор Скримов, който изкълчи тежко десния си глезен по време на решителния мач с Бразилия от олимпийската квалификация. Посрещачът остана на полето до края на третия сет и записа 7 точки.

Освен Скримов титуляри започнаха Николай Пенчев, Георги Сеганов, Цветан Соколов, Виктор Йосифов, Алекс Грозданов и Теодор Салпаров (либеро). До края на мача Пранди пусна в игра всички състезатели без Розалин Пенчев, който не бе по екип заради мускулно разтежение.

70233172 750988045358631 8328356051288064000 n

Най-резултатен за успеха бе Цветан  Соколов с актив от 21 точки, а Мартин Атанасов добави 10.

Утре от 18:00 часа националите ще срещнат домакина Естония, който вчера победи със същия резултат Беларус.