Неделя, 08 Септември 2019 18:59
Националките ни под 18 години загубиха от Турция с 1:3 гейма

Националният отбор на България за девойки под 18 години отстъпи на Турция с 1:3 (20:25, 23:25, 25:23, 13:25) в третия си мач от група D на световното първенство в Кайро (Египет).

С това родните представителки записаха първо поражение в турнира, след като на старта надиграха Перу с 3:2, а после се наложиха над Конго с 3:0 гейма

След този мач българските волейболистки са трети във временното класиране на групата с две победи, една загуба и 5 точки. Съставът на Турция отбеляза първи успех, като заема четвърто място с две загуби и 4 точки. На втора позиция се изкачи тимът на Перу, който вчера изненадващо победи Турция с 3:0 гейма. Последен в групата е съставът на Конго, който е без успех досега.

Класиране в групите на световното вижте тук.

Най-резултатна з България бе Мария Йорданова със 17 точки (4 аса, 1 блокада), 7 точки добави Селин Салим (2 блокади). За успеха на Турция Алейна Гьочмен приключи с 15 точки (1 ас), Елиф Су Еричек и Дамла Токман реализираха по 10 точки (1 ас) (1 ас, 3 блокади).

Статистика вижте тук.

На 9 септември българските момичета играят срещу лидера Япония в последен мач от груповата фаза в 16:00 ч. б.в. Турция се изправя срещу Конго.

Резултатите от последните срещи ще определят крайното класиране в групата. Напред продължават първите четири тима от всяка група. Две по две групите се кръстосват, като ще се играят плейофи (1-4 и 2-3). Тези плейофни срещи са за определяне на по-нататъшната участие в Мондиала – първа осмица или втора осмица.