Петък, 13 Септември 2019 20:09
Волейболистите ни надиграха Румъния с 3:0 гейма
Волейболистите ни надиграха Румъния с 3:0 гейма Снимка: cev.lu

Мъжкият национален отбор по волейбол на България отбеляза втора категорична победа на европейското първенство 2019. Националите ни, водени от Силвано Пранди, се наложиха над Румъния с 3:0 (28:26, 25:20, 25:20) във втория си мач от предварителна група А, срещите от която се играят във френския град Монпелие.

С това родните представители записаха 6 точки в актива си, като временно оглавиха класирането в групата, но преди изиграването на останалите срещи. Във втория мач от деня Италия среща Гърция от 21:45 ч.

Селекционерът Силвано Пранди заложи на следния стартов състав: Мартин Атанасов, Светослав Гоцев, Тодор Скримов, Георги Сеганов, Виктор Йосифов, Цветан Соколов, Теодор Салпаров - либеро.

172410 BUL ROU 16

Волейболистите ни влязоха стегнато в мача, като започнаха да диктуват темпото. На средата на гейма тимът ни поведе с 16:11, като отбеляза добра преднина. Румънците обаче не се дадоха, като успяха да стопят пасива си и изравниха играта при 22:22. Последваха минути на равностойност, като двата тима играха точка за точка. В крайна сметка България показа, че е по-класният тим и не допусна изненади, като се наложи с 28:26 и спечели гейма.

173640 BUL ROU 24

Това повлия много положително на тима ни и състезателите заиграха по-освободено. В следващите две части „лъвовете“ доминираха изцяло над съперника и ги спечелиха с разлика, като записаха чиста победа.

Реализатор за победата на България бе Мартин Атанасов с 15 точки (3 аса), Тодор Скримов реализира 14 точки (3 аса, 1 блокада). Цветан Соколов завърши с 12 точки (2 аса, 2 блокади). За Румъния Флорентин Михалчеа приключи с 11 точки (3 аса).

Утре ,14 септември, родният тим се изправя срещу Португалия в 21:45 часа българско време.

Статистика от мача можете да видите тук.

Резултати и класиране на европейското първенство вижте тук.